De zomer vraagt om water. Veel water. Lekker drinken. Niet pas als je dorst hebt, maar juist daarvoor al. Om helder te blijven denken, om oververhitting te voorkomen, om gezond te blijven functioneren. Het Nationaal Hitteplan is er duidelijk over: drink voldoende, verspreid over de dag, ook als je geen dorst voelt.

Thuis is het eenvoudig, water drink je uit de kraan. In Nederland is ons kraanwater van topkwaliteit en heel goedkoop. En om het nog wat smaakvoller te maken voeg je een schijfje citroen of wat verse basilicum of munt toe.
In de horeca zie ik gelukkig steeds vaker zoiets als een ‘Ecotap’ of ‘Ons water’ op de kaart staan. Je betaalt een geringe vergoeding, die soms ook nog naar het goede doel gaat en kunt genieten van heerlijk gekoeld drinkwater. Dat je er iets voor moet betalen is logisch, want wie kraanwater serveert, spoelt glazen en besteedt tijd aan de bediening. Daar mag een kleine vergoeding tegenover staan. Zodat je zonder omwegen en boze blikken kunt genieten van ons lekkere kraanwater.

Voor onderweg is er de hervulbare fles die je thuis vult of onderweg bij een watertappunt. Op diverse OV-stations en marktpleinen kom ik die al tegen. Dat mag nog wel wat meer! Waarom niet veel meer tappunten op pleinen, bij sportclubs, gezondheidscentra, etc.?

En als er geen mogelijkheid is om kraanwater te tappen, mee te nemen of te serveren dan is er natuurlijk altijd nog mineraalwater in een statiegeldfles. Alle waters hebben een Nutriscore A. En zijn daarmee de meest gezonde keus in het frisdrankschap.

Kortom; nu we volop in de zomer zitten … serveer water, tapwater, drinkwater! De toegang tot goed drinkwater is al geregeld in huis – nu nog daarbuiten: op het terras, in de trein, op het plein. Niet morgen. Nu.

Suzanne van der Pijll, Managing Partner bij Schuttelaar & Partners