Op 28 oktober is Enevate B.V. te Delft door de rechtbank in ‘s-Gravenhage failliet verklaard. Het betreft het bedrijf achter KitePower. Het bedrijf ontwikkelde een technologie om energie op te wekken met behulp van reuzenvliegers. Volgens de curator ging KitePower failliet wegens gebrek aan omzet (bron: RTL).

Kitepower werd in januari 2016 opgericht door Johannes Peschel en Roland Schmehl, voortvloeiend uit het werk van de baanbrekende onderzoeksgroep naar vliegerenergie aan de TU Delft, die destijds werd geleid door voormalig astronaut Wubbo Ockels. Het onderzoek naar het opwekken van energie met vliegers werd in 1993 door Wubbo Ockels geïnitieerd, wat in 1997 leidde tot een patentaanvraag voor de ‘Laddermill’-technologie. Al in 2007 werd met een 20 kW-vliegersysteem het ‘proof of concept’ aangetoond.

Kitepower ontwikkelde als een van de eerste in een container ondergebrachte, op land geplaatste AWES-systemen (Airborne Wind Energy Systems) voor de markt. Na het behalen van diverse mijlpalen en een wisseling in de leiding in 2025 – waarbij Johannes Peschel terugtrad als CEO en Pieter Willems zijn rol overnam – dacht Kitepower klaar te zijn voor het volgende decennium van innovatie.

Kitepower is een geregistreerd handelsmerk van Enevate BV.