Er is in geen tijden een sneakermerk van eigen bodem geweest dat design opnieuw durft te definiëren. CBASSS breekt die stilte met de First Original Sneaker: een nieuwe standaard voor lifestyle, duurzaamheid en identiteit — geboren uit Nederlands design, gemaakt voor de generaties die nog komen.
Na een succesvolle crowdfundingcampagne in 2024 via CrowdAboutNow presenteert CBASSS met trots de eerste productie van de “First Original Sneaker”. Een exclusieve collectie van slechts 100 unieke paren per colorway, volledig ontworpen en ontwikkeld in Nederland.
Tijdens de Dutch Design Week is CBASSS te gast bij Piet Hein Eek, waar bezoekers de unieke sneakers niet alleen kunnen bewonderen, maar ook kunnen passen — en misschien één van de laatste paren uit de eerste batch bemachtigen.
De First Original Sneaker is een ode aan Dutch Design: minimalistisch, functioneel en duurzaam. De innovatieve zool is vervaardigd uit 100% biobased materiaal; PLIANT van Natural Fiber Welding. Tevens zijn er samples van de volgende batch te zien met gerecycled industrieel afval, waarmee het merk zijn visie op circulaire mode en vernieuwende materialen tastbaar maakt. Bezoekers van de Dutch Design Week krijgen bovendien een exclusieve kans om de Industrial Garbage van deze innovatieve sneaker te pre-orderen. Op deze manier dragen ze ook bij aan minder verspilling.
“Het begon met een droom van een duurzaam sneakermerk — omdat het écht anders kan. Dankzij de crowdfunding zijn we nu van start. Nu laten we zien wat Nederlands ontwerp en duurzame innovatie samen kunnen doen,” aldus Bastiaan Bless, oprichter van CBASSS.
Over CBASSS
CBASSS is een onafhankelijk Nederlands sneakerlabel dat uitgesproken design, duurzaamheid en experimentele materialen samenbrengt. Vanuit een geloof in radicale transparantie en circulaire innovatie ontwikkelt CBASSS producten die ergens voor staan — met een toekomst vol mogelijkheden.
Bron: CBASSS
