Het verduurzamingsinitiatief ‘Lokale Helden Maastricht’ bereikte donderdag 23 januari een bijzondere mijlpaal: de benoeming van de 100ste ondernemer die zich actief inzet voor een duurzamere bedrijfsvoering. Dit initiatief, opgezet door Centrummanagement Maastricht (CMM), SDG House Maastricht, Inspiratiehuis voor Ondernemers en Stadsaanpak Maastricht Bereikbaar, stimuleert en ondersteunt ondernemers in Gemeente Maastricht bij hun verduurzamingstraject.
De 100ste ‘Lokale Held’ is Yves Mullenders, eigenaar van het populaire café-restaurant Stadsherberg & Tapperij De Poshoorn en bestuurslid van Koninklijke Horeca Nederland Maastricht-Heuvelland. Hij werd in het zonnetje gezet vanwege zijn inzet om duurzaamheid concreet en zichtbaar te maken in de Maastrichtse horeca. Yves Mullenders heeft al een breed scala aan duurzame maatregelen doorgevoerd, van het verminderen van voedselverspilling tot het vergroenen van zijn energieverbruik. Zijn betrokkenheid bij verduurzaming maakt hem een voorbeeld niet alleen voor andere ondernemers in de regio, maar ook voor zijn medewerkers en gasten.
Yves gaf aan dat hij het zeer belangrijk vindt om duurzaamheid mee te nemen in zijn bedrijfsvoering. Waarom Yves de aandacht voor duurzaamheid zo belangrijk vindt omschrijft hij als volgt: “ik heb een kindje van 4 en ik wil dat ook die generatie in een fijne wereld opgroeit”.