BUKO Transport BV uit Beverwijk heeft met een MAN eTGX 28.449 6×2-4 de eerste volledig elektrische truck in de vloot. De trekker wordt ingezet voor de wegenbouw voor vaste opdrachtgever KWS, met name op het terrein van luchthaven Schiphol.

De MAN eTGX is de eerste van dit type in Nederland. De trekker is namelijk voorzien van een sturende naloopas waardoor hij geschikt is voor het zware werk in de wegenbouw. Met vijf accupakketten met in totaal 445 kWh uur aan boord kan de truck zo’n 400 kilometer rijden op één laadsessie met gemiddeld vijftig ton terreingewicht. De trekker – met een wielbasis van 375 cm – is voorzien van alle comfort, alle MAN veiligheidssystemen, een schuifschotel en een e-PTO met 1.000 Nm aan koppel.

Asfaltwerk op Schiphol

“In het werk dat wij ermee doen is dat ruim voldoende”, verklaart Directeur Wouter Langendijk van BUKO Transport. “Deze truck rijdt met name op Schiphol, maar kan uiteraard ook worden ingezet op andere werken. Onze vaste opdrachtgever KWS zet volledig in op elektrisch en heeft ook laadstations op het werk staan waar we eventueel gebruik van kunnen maken.”

Samen ervaring opdoen

BUKO Transport en KWS gaan samen voor duurzaamheid en innovatie. Daarvoor hebben beide bedrijven gekeken naar het gebruik van HVO, elektrisch transport en zelfs naar waterstof. Na een uitvoerige evaluatie over laadvermogens, tank- en laadmogelijkheden viel de keuze op de MAN eTGX 6×2-4. “Een truck met rond de 30 ton laadvermogen en voldoende actieradius. Bovendien kunnen we de truck bij KWS dag en nacht opladen”, aldus Wouter Langendijk. Hij onderstreept de relatie met KWS: “Wij trekken samen op met KWS en we willen met deze truck ervaring opdoen met elektrisch transport. We opereren daarin als partners en dat is belangrijk bij deze stap naar meer duurzaamheid. Overigens vragen steeds meer opdrachtgevers om duurzaam transport. Dit is onze eerste elektrische truck, maar zeker niet de laatste! De snelheid waarmee we nu verder elektrificeren heeft alles te maken met de subsidieregeling en de afspraken die we maken met opdrachtgevers.”

Partnership KWS en BUKO Transport

Marco Zuurbier is bedrijfsleider KWS Amsterdam: “Voor ons is verduurzaming van groot belang en dankzij het partnership met BUKO Transport kunnen we samen deze mooie stap zetten, op weg naar een duurzame toekomst. Deze truck, uitgevoerd in onze KWS huisstijl, onderstreept die samenwerking.”

Trotse chauffeur

Vaste chauffeur op de elektrische MAN-truck is Seyyid Dikici. Hij is zichtbaar trots op zijn nieuwe vaste truck: “De eerste ervaringen zijn echt superpositief. Het rijdt heerlijk comfortabel en stil en dankzij de sturende naloopas is de truck erg wendbaar. Ik vind het echt een eer om met de eerste elektrische truck van BUKO te mogen werken”, aldus Seyyid. Wouter Langendijk: “Voor ons is dat erg belangrijk, want met een enthousiaste en tevreden chauffeur krijgt de MAN eTGX een prima kans om zich te bewijzen.”

Bron: MAN Trucks