Ict-vaktitel Computable heeft tien nominaties uitgedeeld binnen de Computable Awards 2025 in de categorie Duurzaamheid & MVO. Het gaat om trajecten van/bij Afas Software, Bouwinvest, Breens Network, Brunel Nederland, Dura Vermeer, Esri, Fairphone, Groene Metropoolregio, Heijmans, IT-Randsteden, Notilyze, Planon, Refurbed, RWE Moerdijk, SAS, Schneider Electric, Tata Consultancy Services (TCS), TenneT, TotalEnergies, Wageningen University & Research (WUR) en Waterschap Rivierenland. De winnaar maken we bekend tijdens een spectaculaire show op 18 november.
Een groep van 21 Computable-experts heeft de 33 voordrachten in de categorie Duurzaamheid & MVO digitaal beoordeeld. Hun oordeel vormde de basis waaraan de hoofdjury van de Computable Awards 2025 wegingen toekende om zo de tien genomineerden te kunnen bepalen. Dit juryteam bestaat uit Ruud Mulder, Reza Sarshar, Fred Streefland, Richard Turk, Anouk Vos en Jasper Wognum. De voordrachten zijn getoetst op de reden waarom, hoe het is gerealiseerd, de rol van digitalisering en wat het de organisatie heeft opgeleverd. De hoofdjury kende aan deze vier onderdelen wegingen toe van respectievelijk 3, 33, 2 en 62 (100 totaal).
De tien genomineerden in de categorie Duurzaamheid & MVO zijn:
- Batterijopslagsysteem voor netstabilisatie (RWE Moerdijk, TenneT en TotalEnergies)
- Duurzaamheid als kernwaarde (Refurbed)
- Duurzaamheid in elke fase bedrijfsvoering (Planon)
- Fair Materials Roadmap 2030 (Fairphone)
- GoIT STEAM Cup Challenge (Breens Network, IT-Randsteden en Tata Consultancy Services (TCS))
- Green IT Program (Schneider Electric)
- Klimaatrisicobeoordeling (Bouwinvest en Esri)
- MVO integreren in dagelijkse operatie (Brunel Nederland)
- The Only Planet 2120 – Making the Dutch Delta 2120 Proof! (Wageningen University & Research (WUR), Heijmans, Dura Vermeer, Waterschap Rivierenland, Groene Metropoolregio, Notilyze en SAS)
- Vierdaagse werkweek (Afas Software)
Stemmen
Op 16 juni start voor de markt het stemproces voor de Computable Awards 2025. Publieksstemming bepaalt voor vijftig procent de winnaar. Ook buigen de betrokken juryleden zich over de genomineerden per categorie, een gemiddeld oordeel dat ook voor de helft de winnaar bepaalt. In de maand mei worden in totaal in zeventien categorieën genomineerden bekend gemaakt.
Op 18 november worden per categorie de winnaars aangewezen. Dit gaan we doen in De Polar bij Jaarbeurs in Utrecht. Het thema van de avond wordt ‘Rebooting Reality’ waarmee we bij de Computable Awards 2025 speciale aandacht hebben voor de noodzaak om onze digitale wereld opnieuw te doordenken in een tijd waarin geopolitieke spanningen, ai, energiecrises en informatieoorlogen alles op scherp zetten. In een wereld waarin de werkelijkheid steeds minder vanzelfsprekend is, moeten we opnieuw kiezen wat we écht belangrijk vinden. ‘Rebooting Reality’ is een uitnodiging om de digitale samenleving van de toekomst opnieuw op te starten – bewuster, veiliger, menselijker.
Foto: winnaars 2024-editie