Noem ze koffiegekken, maar met klimaatverandering en verslechterde koffieoogsten, willen De Koffiejongens  op zoek naar oplossingen om de toekomst van koffie veilig te stellen voor volgende generaties. Daarom gaan ze samen met de HAS Green Academy en InnoGrowers de allereerste koffieplantage van Nederland opzetten.

Vandaag is officieel de samenwerkingsovereenkomst getekend voor een innovatief en meerjarig onderzoek waarin op duurzame wijze koffieplanten gaan worden geteeld in een Nederlandse kas. Vanaf deze maand gaan studenten van de HAS aan de slag met het ontwerpen van de teeltstrategie.

Door lokaal te telen verminderen we niet alleen de CO₂-uitstoot van transport, maar wordt ook kennis ontwikkeld die wereldwijd kan bijdragen aan het behoud van koffieteelt. “We zien dit als een uitdagend meerjarenproject, want alleen door te experimenteren kunnen we innoveren.”