Avantium N.V., een toonaangevend bedrijf in hernieuwbare en circulaire polymeren, heeft een voorwaardelijke afnameovereenkomst getekend met Hoogesteger, een vooraanstaande producent van versgeperste sappen in Nederland. Hoogesteger zal het 100% plantaardige, recyclebare polymeer PEF (polyethyleenfuranoaat) afnemen van Avantium’s FDCA Flagship Plant voor gebruik in flessen voor zijn sappen van ultra-verse groenten, fruit en verse kruiden.

Avantium’s PEF, op de markt gebracht onder de merknaam releaf®, is een volledig plantaardig en recyclebaar polymeer en biedt een hernieuwbare en circulaire verpakkingsoplossing voor de verse sappen van Hoogesteger. Releaf® heeft een  aanzienlijk lagere CO₂-voetafdruk dan traditionele materialen zoals PET, glas of aluminium. Bovendien heeft het een zuurstofbarrière die tien keer beter is dan PET, wat helpt om de houdbaarheid van producten te verlengen.

De PEF-fles voor de verse sappen van Hoogesteger zal beschikbaar komen bij Albert Heijn, de grootste supermarktketen van Nederland, zodra de commerciële fabriek van Avantium operationeel is. Het is de derde toepassing van PEF bij Albert Heijn, na de eerder aangekondigde samenwerkingen met Royal Vezet voor saladebakjes en Refresco voor sapflessen. Deze samenwerking onderstreept zowel Avantium’s toewijding aan duurzame verpakkingsoplossingen als Hoogestegers inzet voor het leveren van hoogwaardige, innovatieve sappen.

“We zijn verheugd om samen te werken met Avantium aan de introductie van PEF-flessen voor onze verse, koudgeperste sappen. Deze samenwerking sluit perfect aan bij onze missie om duurzame kwaliteitsproducten aan onze klanten te leveren. We geloven dat deze innovatieve PEFflessen de versheid en houdbaarheid van onze sappen verbeteren en tegelijkertijd onze ecologische voetafdruk verkleinen,” zegt Charles Arentsen, CEO van Hoogesteger.

Bineke Posthumus, Commercial Director bij Avantium, voegt daaraan toe: “We zijn er trots op ons partnernetwerk uit te breiden met Hoogesteger. Deze overeenkomst benadrukt de veelzijdigheid en duurzaamheid van releaf® als verpakkingsmateriaal. Samen kunnen we consumenten van Albert Heijn duurzamere keuzes bieden en de overgang naar een circulaire economie versnellen.”

Avantium is momenteel bezig met de opstart van ’s werelds eerste commerciële fabriek in Delfzijl voor 5 kiloton FDCA (furandicarbonzuur), het hoofdbestanddeel van releaf®. De verkoop onder de afnameovereenkomsten zal naar verwachting starten in de tweede helft van 2025. Daarna is het de bedoeling om de productie van releaf® op te schalen via technologie-licenties naar fabrieken van 100 kiloton en meer, waarmee grootschalige productie van FDCA en releaf® mogelijk wordt.