DHL eCommerce heeft vandaag officieel zijn nieuwe CityHub in Eindhoven geopend. Deze nieuwe locatie speelt in op de groeiende vraag naar pakketbezorging en daarmee investeert DHL verder in betrouwbare en duurzame dienstverlening in de regio. Zo kunnen inwoners en ondernemers ook in de toekomst rekenen op een pakketnetwerk dat meegroeit met hun behoeften. Vanuit de duurzame vestiging op industriepark De Hurk worden dagelijks ruim 10.000 pakketten bezorgd in en rond het centrum van Eindhoven en in Woensel, Acht en Tongelre. De bezorging vindt bijna volledig elektrisch plaats. De nieuwe CityHub biedt werk aan circa 100 medewerkers. De vestiging ligt op industriepark De Hurk, direct aan de Randweg Eindhoven (A2/N2). De officiële opening vond plaats in het bijzijn van medewerkers, klanten en wethouder Robert Strijk.
De band tussen DHL en Eindhoven gaat ver terug. Al tientallen jaren is voorloper Van Gend & Loos in de stad gevestigd. Tegenwoordig heeft DHL meerdere vestigingen in de regio, waaronder een internationale hub voor transport over de weg en verschillende CityHubs. De opening valt bovendien in een bijzonder jaar: deze maand is het 230 jaar geleden dat Van Gend & Loos in Antwerpen werd opgericht.
Robert Strijk, wethouder mobiliteit, binnenstad, universitair & beroepsonderwijs en Design District voor de gemeente Eindhoven: “Mooi om te zien dat een logistieke partij als DHL investeert in duurzame logistieke toepassingen in onze stad. Samen maken we de logistiek in Eindhoven slimmer en duurzamer.”
Roelof Hofman, COO van DHL eCommerce Benelux: “Eindhoven is een belangrijke groeiregio voor DHL. Met deze nieuwe CityHub vergroten we onze capaciteit en kunnen we tegelijkertijd de routes naar onze klanten kort houden. Daardoor kunnen we steeds meer pakketten elektrisch bezorgen. Zo combineren we groei met een duurzamere en efficiënte bezorging.”
De CityHub is gebouwd volgens duurzaamheidsnorm BREEAM Excellent, gebruikt regenwater voor het sanitair en is volledig gasloos. Zonnepanelen op het dak leveren stroom voor de vestiging. Vanuit de CityHub kunnen pakketten via korte en efficiënte routes grotendeels elektrisch worden bezorgd. Daarbij worden ook DHL ServicePoints en pakketautomaten in de regio bevoorraad. Door pakketten hier zelf op te halen of af te geven, bijvoorbeeld lopend of met de fiets, kunnen consumenten bijdragen aan een duurzamere bezorging. Ook op het terrein zelf is aandacht voor duurzaamheid en biodiversiteit. Een wadi vangt regenwater op en laat dit geleidelijk in de bodem wegzakken. Daarnaast is rondom het gebouw een brede groenstrook aangelegd met voorzieningen voor insecten, vogels en vleermuizen.
CityHub Eindhoven is de twintigste van 27 nieuw te bouwen CityHubs in het Nederlandse netwerk van in totaal 132 lokale vestigingen. Eindhoven en omgeving worden vanuit vier CityHubs beleverd waaronder de recent geopende CityHub in Helmond. Voor het versturen, retourneren en ontvangen van pakketten kan men tevens terecht bij de DHL pakketautomaat naast het Philips Stadion en de High Tech Campus.
Foto bovenaan: DHL CityHub Eindhoven, Waldeck Pyrmontstraat 3. Foto: Diederik van der Laan.
CityHub-houder Emre Uçar ontvangt duurzaamheidstrofee uit handen van Roelof Hofman (DHL) in het bijzijn van wethouder Robert Strijk. Foto: Diederik van der Laan.
Bron: DHL eCommerce

