Op het bedrijventerrein Leeksterveld, direct aan de A7, gaat Koopman een logistiek centrum realiseren. Deze locatie wordt de logistieke hub voor distributie van pakketten, stukgoed en pallets, van en naar Groningen en Friesland, en vormt het vertrekpunt voor fijnmazige distributie door heel Nederland en België. Met een sterke focus op electrificatie, duurzaamheid en aantrekkelijke werkplekken speelt het centrum een centrale rol in de toekomstige logistieke operatie van Koopman.
Het geplande centrum krijgt een indeling die volledig is afgestemd op de logistieke en technologische eisen van vandaag én morgen. Een crossdock met het drievoudige aan capaciteit ten opzichte van de huidige situatie, een pakketsorteerhal voor efficiënte verwerking van colli en buitenmaatse goederen, snellaadfaciliteiten bij alle docks waarmee alle vrachtwagens gelijktijdig kunnen worden opgeladen.
De moderne truckwerkplaats wordt ingericht voor onderhoud en renovatie volgens de nieuwste standaarden. Optimale werkplekken passend bij de wensen van de huidige werknemer en moderne kantoorruimte voor de centrale afdelingen van Koopman. Koopman wordt in deze ontwikkeling begeleidt door Volantess.
Elektrificatie
Koopman kiest bij de nieuwbouw in Leek voor een unieke laadoplossing: alle vrachtwagens worden ’s nachts direct aan het dock opgeladen, waardoor een apart laadplein overbodig is. Deze aanpak benut de beschikbare ruimte optimaal en is uniek in de sector. Zonnepanelen op het dak en slimme batterijopslag zorgen voor duurzame energie, die efficiënt wordt ingezet voor de operatie en het opladen van de voertuigen op deze locatie. Op de locatie is voldoende aansluitcapaciteit om ook in toekomstige uitbreidingen te voorzien.
“Op dit moment is 10 procent van onze vloot elektrisch, maar dat verandert snel. Deze locatie ondersteunt de verdere elektrificatie van het wagenpark in Leek, met als doel om in 2030 volledig elektrisch te rijden. Daarmee lopen we voorop in duurzaamheid en efficiëntie.” – Klaas Koopman, Directeur
Werkomgeving
De nieuwe logistieke hub biedt een veilige, gezonde en prettige werkomgeving. Het gebouw wordt ontworpen volgens de BREEAM Excellent-norm. Gescheiden verkeersroutes voor vrachtwagens, personenauto’s en voetgangers zorgen voor extra veiligheid op het terrein. Een groot aandeel van de parkeerplaatsen voor eigen vervoer van medewerkers wordt met oog op de toekomst reeds voorzien van laadpalen, waarmee duurzame mobiliteit wordt gefaciliteerd. Daarnaast wordt 10% van het totale terrein groen ingericht, wat bijdraagt aan biodiversiteit en een prettige werkomgeving voor medewerkers en bezoekers.
“We willen een werkomgeving creëren die niet alleen efficiënt is, maar ook prettig en toekomstgericht,” zegt Harm Koopman. “Een plek waar je goed kunt samenwerken, waar je je thuis voelt en op termijn door kunt groeien.”
Toekomst gericht bouwen
Het nieuwe centrum in Leek vormt een stevige basis voor verdere ontwikkeling van de logistieke dienstverlening in zowel Noord-Nederland als daarbuiten. Met deze nieuwbouw onderstreept Koopman haar ambitie om te blijven groeien en innoveren, en vooral ook actief te verduurzamen. De oplevering van het logistieke centrum staat gepland voor het voorjaar van 2027.
Beeld: artist impression van het nieuwe logistiek centrum van Koopman in Leek
Bron: Koopman
