Chocolatemakers en Hands Off kondigen vandaag aan dat zij samen verder gaan onder de naam The Chocolate Impact Group. De drie merken Chocolatemakers, CLARO en Hands Off vallen onder het bedrijf. Door de samenwerking wordt duurzamere chocolade op een schaalbare manier breed beschikbaar. Het bedrijf kiest voor een integrale aanpak gericht op leefbaar inkomen, biodiversiteitsherstel, CO₂-reductie en kwaliteit.

Goede chocolade schaalbaar maken

De cacaomarkt wordt steeds onzekerder door recordprijzen als gevolg van slechte oogsten, klimaatproblemen en bodemuitputting, waarbij cacaoboeren vooral de dupe zijn. Door de samenwerking wordt de werkwijze van Chocolatemakers – gericht op een leefbaar inkomen voor boeren en regeneratieve teelt – gekoppeld aan het extra volume en de naamsbekendheid van Hands Off. Dit zorgt ervoor dat duurzamere chocolade op een schaalbare manier breed beschikbaar wordt.

Wat beter kan, beter doen

Door de fusie wordt voor de verschillende merken een integrale aanpak geïmplementeerd. In tegenstelling tot andere chocolademerken focust het bedrijf niet alleen op sociale ongelijkheid, maar richt het zich op leefbaar inkomen, biodiversiteitsherstel, CO₂-reductie en kwaliteit. In de op zonne-energie draaiende chocoladefabriek in het Westelijk Havengebied in Amsterdam wordt de chocolade van CLARO en Chocolatemakers geproduceerd. Het doel is om ook de chocoladeproductie van Hands Off stapsgewijs bij de fabriek onder te brengen.

Rodney Nikkels, oprichter van Chocolatemakers en agronoom gespecialiseerd in tropische landbouw, over de samenwerking: “Ik heb Chocolatemakers in 2011 opgericht om te laten zien dat alles wat beter kan, ook beter te doen. Door de samenwerking met Hands Off kunnen we ons volume vergroten. We laten zien dat goede chocolade mogelijk is, niet alleen voor de consument, maar ook voor de cacaoboer, de planeet en het product.”

Kitty Smeeten, oprichtster van Hands Off, vult aan: “Hands Off maakt de allerlekkerste chocoladeproducten met een sterke focus op duurzaamheid. Door de fusie met Chocolatemakers kunnen we een enorme stap maken om nog duurzamer te worden. De manier waarop Chocolatemakers beter doet voor mens, planeet en de kwaliteit van de chocolade is echt uniek en het is wat mij betreft het meest duurzame chocoladebedrijf dat ik ken. Ik ben dan ook heel blij en kan niet wachten om verder te gaan schalen en zo nog veel meer impact te maken.”

Marktaandeel vergroten

The Chocolate Impact Group brengt drie merken – Hands Off, CLARO en Chocolatemakers – samen en wil het gezamenlijke marktaandeel van duurzamere chocolade in Nederland verhogen, met een omzetdoel van 20 miljoen euro in 2030. Deze groei wordt direct vertaald naar de cacaoketen: het bedrijf herstelt voor iedere reep een extra vierkante meter cacaogrond, met als doel meer inkomsten voor cacaoboeren, meer CO₂-opname en hogere biodiversiteit en meer kwalitatief product. In 2030 zal dit resulteren in 34,5 miljoen m2 herstelde cacaogrond.

Rodney Nikkels (Chocolatemakers, links) en Kitty Smeeten (Hands Off, rechts)

Bron: Chocolatemakers